Україна отримає понад 375 мільйонів євро міжнародної допомоги на відновлення енергетичної інфраструктури, яка постраждала внаслідок російських атак. Про новий пакет підтримки домовилися під час зустрічі у форматі «енергетичного Рамштайну» в польському Гданську.
Про це повідомив міністр енергетики України Денис Шмигаль.
Фінансову допомогу для українського енергетичного сектору нададуть шість країн. Найбільший внесок зроблять Сполучені Штати — 175 млн доларів. Також підтримку оголосили Швеція (137 млн євро), Норвегія (77 млн євро), Литва (4 млн євро), Естонія (2,1 млн євро) та Ісландія (550 тис. євро).
Залучені кошти планують спрямувати на відновлення пошкоджених енергомереж, посилення захисту критичної інфраструктури та забезпечення стабільного електропостачання для українських споживачів.
За словами міністра, міжнародні партнери продовжують підтримувати українську енергетику в умовах війни та допомагають підготувати систему до нових викликів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Українські дрони виходять на новий ринок: Гондурас купуватиме БпЛА для боротьби з наркокартелями;
Запоріжжя стане першим регіоном України з мережею шкільних кіберспортивних хабів.

