З початку цього тижня на території Білорусі перестали працювати ретранслятори, які Росія використала для ударів "Шахедами" по Україні. Про це заявив президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання журналістів."Отже, за наявною інформацією, яку мені доповідав головком (Олександр Сирський – ред.), а також розвідка, з 22 червня відповідні ретранслятори припинили свою роботу на території Білорусі", – розповів голова держави. Президент додав, що не знає, чи демонтували такі ретранслятори.
Але Україна "над цим працює", а він сам уважно стежить за ситуацією та отримує щоденні доповіді."Факт, що ретранслятори на сьогодні не працюють", – наголосив Зеленський. Ультиматум Зеленського Нагадаємо, 19 червня президент України Володимир Зеленський вимагав від самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, щоб з території Білорусі прибрали ретранслятори, за допомогою яких Росія наводить "Шахеди" на об'єкти цивільної інфраструктури України. Голова української держави наголошував, що його вимогу можна здійснити за тиждень.
Також він пригрозив, що в іншому випадку Україна прибере ретранслятори сама. Сьогодні, 24 червня, білоруські ЗМІ звернули увагу, що Росія перестала запускати свої ударні безпілотники вздовж білорусько-українського кордону. Такі спостереження у коментарі РБК-Україна підтвердив речник ДПСУ Андрій Демченко.
Жодних офіційних заяв з боку білоруських чиновників поки що не було.

