На Дніпропетровщині презентували мережу спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього або гендерно зумовленого насильства. Їх фахівці цьогоріч надали допомогу понад 3300 людям. Про це повідомили під час виїзного засідання профільної Координаційної ради. Його провели у Кам’янському.   

До зустрічі долучилися представники офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Дніпропетровській області та Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні. А ще – представники обласної та місцевої влади, правоохоронних органів, громадських організацій, які опікуються питаннями профілактики домашнього насильства та протидії торгівлі людьми.

«Будь-який вид насильства – це не приватна справа, а порушення прав людини, яке не можна ігнорувати. Наше спільне завдання – створити умови, де кожна жертва отримає захист і підтримку, а кожен кривдник – понесе відповідальність. Лише небайдужість та рішучі дії з боку суспільства й держави здатні зупинити цю тіньову загрозу», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.

Вона додала, що наразі у регіоні реалізується План дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Діють відповідні соціальна та цільова програми.

У 48 громадах області затверджена Програма для кривдників. Її завдання – корекція агресивної поведінки. 

Крім того, на Дніпропетровщині працюють 122 спеціалізовані служби підтримки мешканців, постраждалих від насильства. Зокрема, мобільні бригади, денні центри соціально-психологічної допомоги, кризові кімнати, консультативні служби.

Від user1