Ці кримінальні правопорушення потребують особливого підходу до реагування та розслідування, адже захист прав постраждалих – це пріоритет в роботі поліції, – зазначила начальник слідчого управління ГУНП в Дніпропетровській області Інна Власова.

18 вересня у слідчому управлінні ГУНП в Дніпропетровській області відбувся круглий стіл, присвячений документуванню випадків домашнього насильства. У ньому взяли участь слідчі, слідчий-криміналіст, психолог, адвокат, представники прокуратури, центру з надання безоплатної правничої допомоги та відділу судово-медичних експертиз. Учасники навчального заходу обговорили алгоритм взаємодії та проблемні питання, які виникають на шляху розслідування таких правопорушень, притягнення кривдника до кримінальної відповідальності та захист жертви.

Запрошені гості поділилися своїм досвідом роботи з такими правопорушеннями та розповіли про особливості спілкування з потерпілими від домашнього насильства, надання їм всебічної допомоги та сприяння у розслідуванні. Слідчі звернули увагу на найбільш поширені проблеми, які зустрічаються на практиці під час документування фактів домашнього насильства.

Нагадаємо, що в кожному регіоні області діють спеціалізовані мобільні групи поліції, які оперативно реагують на кожне повідомлення про домашнє насильство.

Якщо ви стали свідком або безпосередньо потрапили в ситуацію домашнього насильства, звертайтесь до поліції за номером «102» або за телефоном Національної гарячої лінії із запобігання домашньому насильству (цілодобово) 0 800 500 335 або коротким номером 116-123.

Від user1