З початку повномасштабного вторгнення рф до України прифронтовий Дніпро прийняв близько 200 тисяч переселенців. У нас перше місце серед великих міст (за винятком столиці).  За завданням мера Бориса Філатова усі міські служби забезпечують вимушених переселенців всім необхідним. Зокрема і медичними послугами. На сьогодні понад 40,5 тис. ВПО отримали їх амбулаторно, стаціонарне лікування – 15 тисяч.  До того ж у Дніпрі рекордна кількість переселенців уклали декларації із  сімейними лікарями – 24 404 ВПО.

«Лише в нашій амбулаторії задекларовано 17,5 тисяч осіб, з них понад тисячу – ВПО. Ми надаємо весь перелік послуг, який передбачений пакетом первинної медико-санітарної допомоги. Крім цього, надаємо мобільну паліативну та психологічну допомогу», – зазначила лікарка одного із центрів первинної медико-санітарної допомоги Дніпра пані Світлана. 

У цій амбулаторії за три дні після вимушеного переїзду знайшла роботу пані Валерія. Жінка приїхала до Дніпра із Покровська Донецької області: «Я зателефонувала до департаменту охорони здоров’я. І десь наступного дня мені перетелефонували з одного із медичних закладів Дніпра, аби запросити на співбесіду. Через три дні я вже тут працювала, дуже вдячна за те, що я маю змогу працювати в такому чудовому місці у такі скрутні часи». 

У міській амбулаторії та лікарні працевлаштовано 278 переселенців – медичних працівників. І це один із найкращих показників по всій Україні. 

У цій амбулаторії зараз триває оновлення. У квітні 2023 року коштом міського бюджету у будівлі розпочали поточний ремонт приміщень.

Від user1