Колишнього начальника штабу Антитерористичного центру при СБУ Дмитра Козюру визнали винним у державній зраді в умовах воєнного стану. Суд призначив йому довічне позбавлення волі. Колишнього начальника штабу Антитерористичного центру при СБУ Дмитра Козюру засудили до довічного позбавлення волі за передачу секретних даних російським спецслужбам.
Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко. За даними Генпрокурора, Козюра був кадровим офіцером СБУ у званні полковника, мав доступ до державної таємниці та відповідав за координацію боротьби з тероризмом. Слідство встановило, що в березні 2018 року його завербували представники ФСБ РФ у Відні.
Кравченко заявив, що за грошову винагороду офіцер погодився збирати і передавати російським спецслужбам оборонні відомості, в тому числі дані, що становлять державну таємницю. Для конспірації він виходив на зв'язок із російськими кураторами через посередника, а шифрограми підписував особисто. За версією обвинувачення, активна діяльність Козюри почалася вже під час повномасштабного вторгнення Росії.
До його завдань входив збір інформації про командні пункти СБУ, наслідки атак по бізнес-центрах, кількість поранених військових і цивільних. З 2024 по 2025 рік, за даними прокуратури, він систематично передавав інформацію про наслідки ракетних ударів по об'єктах у Києві, місця дислокації підрозділів СБУ, дані військових частин, службові документи та аналітичні матеріали. Також, як повідомив Кравченко, Козюра передавав документи з грифом «секретно» про об'єкти критичної інфраструктури, в тому числі газотранспортної системи, а також про плани посилення протиповітряної оборони на цих об'єктах.
У лютому 2025 року Козюру викрили. За словами Генпрокурора, у своїх показаннях він визнав роботу на ФСБ РФ за фінансову винагороду. Ця історія стала однією з найрезонансніших справ про державну зраду всередині українських силових структур під час повномасштабної війни.

