На Синельниківщині правоохоронці викрили ймовірну схему розтрати бюджетних коштів під час придбання житла для дитячого будинку сімейного типу. Про підозру повідомили міському голові та начальниці служби у справах дітей.
За даними слідства, у 2025 році посадовці організували закупівлю будинку для родини ДБСТ, у якій виховуються дев’ятеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під час відбору житла комісії запропонували будинок, продавцем якого виступала працівниця міської ради.
Прокурори стверджують, що для погодження угоди були використані документи з недостовірними відомостями, а вартість нерухомості штучно завищили. У результаті з бюджету за будинок сплатили майже 5 млн грн, хоча експерти оцінили його ринкову вартість майже втричі нижче.
Крім того, слідство встановило, що житло не відповідало вимогам для розміщення дитячого будинку сімейного типу. За версією правоохоронців, для приховування цього факту до технічної документації внесли неправдиві дані, вказавши частину нежитлових приміщень як житлові.
За попередніми підрахунками, територіальній громаді завдано збитків на суму майже 5 млн грн.
Наразі прокуратура клопоче про арешт майна підозрюваних для забезпечення відшкодування збитків. Також до суду вже скеровано обвинувальний акт щодо інженера з технічної інвентаризації, якого підозрюють у підробленні документів та внесенні недостовірних відомостей про характеристики будинку.
Досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють інших осіб, які можуть бути причетними до реалізації схеми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
На Дніпропетровщині розширили зону обов’язкової евакуації родин з дітьми через безпекову ситуацію;
Спортсмен з Дніпра Михайло Кохан здобув золото престижного турніру World Athletics в Естонії;
Між Дніпром та Харковом запустять новий регіональний поїзд: оприлюднено розклад.

