Два місяці тому частина громад регіону взяла курс на розвиток клубного спорту. Задача такої системи – долучити до фізичної активності якомога більше людей. Вона давно прижилася у Європі та Америці. Саме про досвід Штатів у цьому напрямі йшлося на онлайн-зустрічі. Від Дніпропетровщини до неї долучилися команди ОВА і обласної школи вищої спортивної майстерності. Від Бостона – українець та олімпієць, який живе й працює у США, Андрій Іванчук.

«Попри непрості часи наша країна впроваджує реформи. Зараз ми пілотуємо розвиток клубного спорту. Робимо це вперше, тож для нас важливий досвід інших. Радо поділився ним веслувальник Андрій Іванчук. Він родом з України, але давно мешкає у США. Вдячні йому за підтримку, що він спільно з американцями надає нашим спортсменам, та за інформацією, якою поділився», – зазначила начальниця управління молоді і спорту Дніпропетровської ОВА Юлія Скляр. 

Корисного під час спілкування було чимало, адже останні роки Андрій Іванчук поєднує підготовку команди веслувальників університету Бостона та роботу у спортклубі. До зустрічі від Дніпропетровщини долучилися фахівці ОВА. А ще чемпіонський десант – срібна призерка Олімпіади з академічного веслування Діна Міфтахутдінова, володарка олімпійського «золота» Анастасія Коженкова та тренер Олексій Кириченко.

«У США спортклуби незалежні від держави, бо функціонують за членські внески. Ти хочеш займатися – сплачуєш абонемент. Також вони організовують збори грошей. На івентах, під час яких пригощають гостей, а кошти, отримані від цього, витрачають, наприклад, на нові човни чи тренажери. Водночас, здають свої площі, коли там немає тренувань. Завантажують їх максимально, бо за все треба платити», – пояснив Андрій Іванчук.

Американська влада підтримує клуби пільгами на оренду землі та приміщень, інвентарем для занять людей з інвалідністю. Досягати чемпіонських висот молодь стимулюють бонуси при вступі до вишів. Маєш успіхи у спорті – більше шансів на навчання. Збірні при університетах утримує сам заклад.

Розуміння цих процесів допоможе Дніпропетровщині впроваджувати новації на місцях.

Від user1