Сьогодні, 14 грудня, він разом з ліквідаторами наслідків аварії, поклав квіти до пам’ятника «Чорнобильський дзвін» та вшанував пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Олександр Ганжа звернувся до присутніх та побажав міцного здоров’ям всім тим, хто брав участь в усуненні наслідків цієї страшної катастрофи. За мужність та героїзм, вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, він відзначив ліквідаторів подяками.
«Сьогодні ми згадуємо людей, які в перших рядах стали до ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Хочу подякувати кожному ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за мужність, почуття обов’язку і самовіддачу. Понад 2 тисячі правоохоронців з Дніпропетровщини мужньо і сумлінно несли службу з охорони громадського порядку, припинення злочинних проявів в зоні аварії. На даний час в підрозділах Головного управління продовжують працювати 4 учасники ліквідації аварії та понад 700 ліквідаторів перебувають на пенсійному обліку», – сказав він.
Завдяки працівникам органів внутрішніх справ, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії, вдалося забезпечити надійну охорону громадського порядку в містах Прип’ять та Чорнобиль та успішно провести евакуацію населення. Вже через кілька днів після трагедії співробітники органів внутрішніх у складі зведеного загону прибули до Чорнобиля та виконували завдання для забезпечення дорожнього руху, супроводу колон, великогабаритних вантажів та щоденного патрулювання доріг. Більшість працівників органів внутрішніх справ Дніпропетровщини несли службу в екстремальних та надскладних умовах безпосередньо в 30 кілометровій зоні від місця вибуху.