Дніпропетровська ОВА разом з іноземними партнерами організувала тренінг для волонтерів. Він – про міжнародне гуманітарне право та взаємодію. Долучилися представники благодійних фондів і громадських організацій, які допомагають переселенцям, військовим, працюють у прифронтових громадах.

«Ще з 2014 року чимало людей долучилися до волонтерського руху. Вони співпрацюють з оборонцями, опікуються людьми, котрі постраждали від дій агресора. Деякі полишили свою професію, щоб допомагати іншим. Більшість з них не тільки у тилу, а й на передових позиціях. Наше завдання – підтримати, підказати і дати їм нові знання. Сподіваюся, поради допоможуть бути ще ефективнішими», – зазначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.

Спочатку фахівці центру з надання безоплатної правової допомоги розповіли про юридичні аспекти роботи волонтерів. Розказали і про правову підтримку військових, переселенців.

«Волонтери працюють з різними мешканцями, у тому числі з вразливих категорій. Тепер вони самостійно зможуть проконсультувати щодо оформлення документації. Або підказати, де отримати безоплатну правову допомогу, гарантовану державою», – сказав в.о. директора регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Сергій Соколов.

Тренерка міжнародної організації «Женевський заклик» розповіла про принципи міжнародного гуманітарного права. Як виявити порушення і що робити у цих випадках. 

«Тренінг розроблений на основі Женевських конвенцій. Розуміємо, що правила війни досить складні. Саме тому ми виділили 15 основних, яких мають дотримуватися волонтери під час збройного конфлікту. Провели й екскурс в історію розвитку міжнародного гуманітарного права. Аналізували різні ситуації», – підкреслив координатор проєкту організації Віктор Ру.

Наприкінці тренінгу учасники отримали сертифікати.

Від user1